RSS ikona  CZ EN   Mapa webu     earthbound@centrum.cz

=T= Deníček

Abyste si nemysleli, že sem to nazval jen po sobě, tak vysvětlím genezi názvu této sekce. Napřed mě napadlo, že tam dám jen deníček, a že občas přispěju a napíšu co se děje. No jenže sem si uvědomil, že to rozhodně psát denně nebudu, takže alternativou byl týdeníček, a tak se budu snažit napsat pár řádků každou neděli po zkoušce (už se vidim:) . Pak už jen kosmetiská úprava předpony "tý", když jsem si uvědomil, že to stejně budu psát jen já:) tak vidíte..jinak se to ani nemohlo jmenovat...


Koncert v hospodě Kamínka na Zbraslavi + krátká rekapitulace

Stejně jako minulý týden jsme nakládali věci ze zkušebny do Romanova nejistého auta a těšili jsme se, jak si vynahradíme páteční open radotínský air koncert, kde jsme jako hlavní hvězdy měli hrát až od deseti. Do příjezdu policie jsme zkrátka ani nestihli vylézt na pódium a už jsme jeli domu. Já jsem si také myslel, že nic podobného se nám už stát nemůže a zároveň jsem v duchu líbal kšilty čepic příslušníků jiného akčního potenciálu, kteří nám v létě zachránili naše ukradené věci ze zkušebny. Do té doby bylo totiž Romanovo auto díky jeho nekonečné loajálnosti kapele nejisté a nové bicí jisté. Představa, že bychom naše aparáty na koncert z naší asi kilometr vzdálené radotínské zkušebny dostávali jinými prostředky, ve mě vyvolává chuť na těch padesát panáků, které nám byly po zrušeném koncertu přislíbeny ale my, protože jsme po tom, co jsme viděli, po kterých kapelách jsme se na pódium měli dostat a s jakými fanoušky vyzbrojenými sklenicemi od piva, se kterými zatím atakovali jenom hlavy ostatních ozbrojenců, jsme se mohli dostat do přímého kontaktu, jsme prostě chtěli jet domů střízliví a cvičit až do rána.

Takže jsme s naší červenou károu a klasicky v červených tričkách, abychom mezi černě oděnými posluchači evokovali pořádně hlasitý oheň, dorazili do Kamínky. Zvláštní místní specifikum je open fér pódium, bohužel natočené přímo na zbraslavské sídliště, které je zase specifické svojí vysokou koncentrací příznivců country muziky, Viktor je asi za hodinu bude hlasitě na celou hospodu nazývat "vepřové hlavy." Naše all stars formace from da local ghetto měla hrát zase až na konec, tentokrát druhá, abychom stihli desátou. Kapela Chlejf se nazvučila a začala hrát svůj "czech core," na mě to bylo trochu moc czech ale jinak dobrej core... Pár lidí začalo pařit a místní cowboys se stáhli dovnitř na jednu petru nebo spartu.

Já jsem se ve své naivitě těšil, jak si zahrajem, zatímco Tomašenko se dozvěděl od pořadatele, že "byly tisíce telefonátů" a vzhledem k ambicím na možnost pořádání country concertů a problémům s místním úřadem, že asi hrát nebudeme. Koncert byl po půl hodině přerušen a Filip oznámil, že vrací dobrovolný vstupný, že lidi jsou kurvy a sebe označil za čůráka, což není v kontextu následujících událostí vůbvec relevantní. Taky se tu ukázali dva měšťáci, ale v hospodě se stavili jenom na chvilku a byli zase pryč, takže šli asi jenom na panáka. Jak jsem už naznačil, Viktor se dožadoval spravedlnosti a vzáchvatu představy sebe máchajícího dredy na pódiu začal nadávat na kapitalismus etc))).

Roman navrhl vychytralý plán, poradil se s kytarovýmorgiem a Tomašenko přišel za mnou s hotovou věcí, která se mi zamlouvala, protože zapadala do posledních událostí jako jediná možnost kromě sebevraždy muzikanta kterého nebaví hrát vevnitř. Protože v našem zbraslavském ghettu máme falešný klíče do všech baráků a mimo jiné naši bývalou chudáka vykradenou zkušebnu dvacet metrů od výčepu v Kamínce, Roman přeparkoval naše (možná svoje) auto několik metrů před zkušebnu jako zvukovou bariéru a do tohohle prostoru pak přišla spousta věrných fans, kteří už za sebou měli zapíjení zrušeného koncertu; my jsme hráli vevnitř jenom přes naše aparáty a užívali si tu ribélii a zdálo se mi, že se to všem fakt líbilo, i přes Tomašenkovu neslyšnou kytaru, Romanovu zastrčenost, moji nervozitu a Viktorovu snahu řvát tak, aby se o tom každé vepřové hlavě tuhle noc pořádně nahlas zdálo.
Marťas smrťačenko, 8. 9. 07

pozn.: redakce nenese odpovědnost za pravopisné chyby, nesouvislosti textu, nepřesnost údajů a délku souvětí.

Trutnovský pitaval

Bohuzel se musim ujmout role pesimistickeho utrapeneho fanouska kvalitni hudby na kvalitnich festivalech. Mym tercem budou tri spatne faktory tohoto festivalu. Tak za prve poradatele. Vubec nezvladli pocetni napor fanousku. Dle vyprodanych predprodejovych listku museli vedet ze ucast bude hojna a vubec se na to nepripravili. Pocinaje malo vchody, konceje omezenym poctem Toi toiek. Da druhe dramaturg. Chapu ze chce mit pestry festival a splnit si svuj velky sen o "skvelych kapelach" ko je Prazsky vyber - duble, Marticka, a nebo Plastic people a podstrcit je navstevnikum jako nejvetsi hvezdy festivalu v hlavni vysilaci cas, ale musi uz konecne pochopit, ze na tento festival jezdi prevazne mladi lide, kteri neznaji undergound 60 let a jsou zvedavi na alternativni (i Evropsokou) scenu. A pak davaj zajimave kapely na Nedeli vecer. A za treti ochranka... Fakt tupci ... teda typci... vlastne tupci ... Proc nemuzu pronest vicko na flasce ale musim ho mit v kapse?? normalni smrtelnik nepochopi.... Jo a v Nedeli jsme byli svedci srdcerivne sceny, kdy zena v ochrance, velice hezka, inteligentni, usmevava, s cistou pleti zdvorile odmitla dva velice spatne lidi projit s kelimky s pivem, ktere si samozrejme koupili v arealu a pak kdyz uz je skoro vyprovodila zpatky tak jim pomohla zminovane kelimky vylit aby jim ulehcila ruce. Samozrejme bez nahrady, nebot na zminovane ochrankyni bezpravi si nebylo co vzit Sad(. Jinak byl festival fajn. Pocasi vyslo, par kapel me potesilo, par pivecek se vypilo a par kilecek vypotilo ..... Tak zase za rok ulicnici. R.

************
Jiskru v dusi a slunce u prdele

Brutal commen=T= :)

Mě se to líbilo...Místo mi přišlo lepší než Svojšice, už jen kvůli tomu, že se tam to množství lidí líp rozptýlylo. Lavičky chyběly. Tolik místo.
Co se mi nelíbilo byl zvuk. Občas bych slyšel rád taky něco jinýho než je kopák. Chápu, že někde je skoro jedno co tam hrajou ostatní, ale stejně mi nedochází jak to někomu může nevadit? Občas se to na poslední 2-3 písničky kapely podařilo jakž takž nastavit, ale dost často taky ne.
Líbili se mi Suffocation, Dying Fetus, Misanthrope, Abstract Essence, To-mera, Cynic, Hacride...určitě ještě další co sem zapomněl. Zklamalo mě: Soulfly (nic sem od nich ani nečekal), Pain (já nevim, přes mnoho kvalitních recenzí co sem na vystoupení čet, to byla dle mého názoru nejhorší kapela festivalu..dyk to skoro bylo disco? písnička (celá!!) na melodii vyzvánění mobilu?? sakra??), Dagoba na živo to zní dost popíkářsky..no zklamání bylo asi víc, ale celkově super.
Čili za rok znova..doufám v nehluchého zvukaře..Ty vole tak ted koukam jak se Kavan vymlouva...neuveřitelný..že se nejde hned vodstřelit...totálně ase zdiskreditoval a je v hajzlu...táhni

Pan doktor Rath je de... Připomíná mi Rimmera je taky takovej strašnej mááá góooor, neposlouchá co mu řikaj ostatní, neni schopnej přiznat omyl a furt se snaží blbejma kecama (a ještě to řiká tak, aby to jakoby pochopili i ty největší lopaty) obviňovat a urážet ostatní... Ještě sem snad nepotkal nikoho kdo by si o něm myslel něco pozitivního...někdo z vás ano?? Tak na to udělám anketu!!! ahaaaa

Můj mylí denníčku..pýšy protože, si musým postježovat...nikdo.. mimo Bróni..kterej se, ale priznejme si to, nepočítá (a není to útok na jeho osobu), nezapsal ještě zápis do guestbooku!! Je smutnou pravdou, že ani já jsem do deníčku příliš nepřispíval..hodně příliš nepřispíval..spíš sem na to sral...a tak se není co divit, že ani naši fanouškové, kterých je, jak doufám, strašná spousta, nepíší a nepíší...tečka. No a nefanoušky a ostatní hloupé a kritické názory bych stejně, kvůli ochraně našeho sebevědomý, vymazal:). Neváhejte a přispějte s čímkoliv (téměř)..blbci budou annihilated..


Po přečtění minulé zprávy vzápětí psal Smrťák: "zdarec moje laskava petina snad dorazi ale je este v barcelone, dneska mozna vyjedu, uz mi ukradli i boty:-) toz tam vydrzte este aspon tak ctzri dny a su tam zatim" - čili pendejo sorry sme uz doma, ale bylo to tak super:)


K mé velké radosti dnes 1/5 naší kapely..to je =T= vyráží na letošní CZECHTEK! Je to taková rozcvička před následným koncertem Atheist, který bude hned ve čtvrtek a Brutal Assaultem, který bude za 14dní. Víťas, kterej má mimochodem dnes svátek (alles gute!!) dorazí zítra. Pendecho grande Martin Smrťák se možná už vrátil ze Spainu a dorazí také! takže celé 3/5 kapely tam budou:)


To sem, ale dlouho nenapsal co? No taky je kurva vedro...:) Co se teď deje? Mám konečně nový aparát Rockwell (dík Honzo:), Martin Smrťák (Mortero) es dentro Espaňa. Estudia una idioma espaňa. Mucho vino tinto beber(to jeste neumim sklonovat) y un chocolate toma. Nicmeně nemá prachy a přijede na CZTEK:). Jinak zbytek se peče v Čechách a moc nezkouší...ono se to nedá:)


Koncert na Gybotu se nekonal kvůli zvůli počasí, v půli koncertu Zatimnijak (jestli se nepletu) se hnůli mračna a začalo pršet. Obůli jsme se do letních bot a nic...prostě nic. Moje bývalá třídní profesorka mě napřed skoro nepoznala, ale pak řekla, že jsem vyrost..což by mě doteď zajímalo, jestli byl nějaký trik, který řekne vždy když někoho vidí po dlouhý době, nebo si opravdu zhruba pamatuje mou výšku. Pro upřesnění jsem zrovna stál na malym obrubníčku, takže jsem opravdu byl větší než před těmi 7 lůty:). Snad zahrajeme jindy..za rok bude 50 let Gybotu to by bylo, aby tam metal nezazněl!!!:)


Už jsem dlouho nic nenapsal tak se to pokusim vše shrnout najednou. Byli jsme dělat kapelový PR u Markéty z Red Animals, která nás pozvala na ohýnek a pivko k nim na zahradu. Byla to opravdu povedena party, tolik vtipů sem během 3 hodin neslyšel. Vim, že sem si jich chtěl hodně zapamatovat, ale pamatuju jen dva, který sou moc dlouhý, než abych je tu vypravoval:)

S Viktorem jsme vyrazili na Tool a já osobně jsem lehce nadprůměrně spokojen. Na desce je to čistší a živák nebyl moc velká šou. Až na vizualizace, který byly vinikající!!


Máme za sebou koncík v Chateau. Byl jsem upozorněn, že našim stránkám chybí fotky...aby ne zaprvé nás nemůžu fotit když hraju, za druhé sem strašnhě línej ty fotky dávat ručně na stránky...brrr..takže si nechám vytvořit PHP fotogalerii a uvidíme:). Každopádně díky všem za účast, kapelám za hru, Markétě a Gazimu za fotky (které se tu brzo objeví) a my jdeme tvořit:)

Slepovačka dostala další část..sloku..má to i částečně klávesy. Martin Smrťák přišel o hodinu pozdě, takže ho zapisuju do deníčku, ačkoliv plakal a prosil ať to nedělám..muahaaaa..Pooky má brutální elektrický varhany..škoda, že to šumí tak, že se to nedá poslouchat...ale takové mouchy odladíme. btw Rumča do toho neska fakt řezal!!!

Včera jsme na zkoušce skládali a ujasňovali "slepovačku". Roman se v podstatě ustanovil managerem této písně a my se budeme snažit naplnit jeho koncept..což může být obtížné:)..ale pokusíme se. Viktor maká v podluží a tedy můžeme v klidu připravovat instrumentální orgie:) V neděli očekáváme Pookyho i s jeho záhadným nástrojem (prej elektronický varhany) a konečně bude druhej melodickej (mozna první:) nástroj. Čili bude více melodie a více ploch:)))))


Po námitce ooo velikého Mistra sem zvýšil kontrastnost stránek..takže už se nemuzeme pišnit tím, že stránky měli backgroung color: 666...bééééé...třeba si o nás teď pan produkční z Klamovky (jestli si ho tam ještě chovaj) nebude nadále myslet, že naše ideologie se neshoduje s ideologií klubu Klamovka. V sekci mediA sem připravil textový soubor s vysvětlující korespondencí:)))


Zkouška taková ospalá, umísťovací "neúspěch" do nás zasekl svůj spár.. Taky už máme omílání těch našich 7 písniček dost, takže je teď ve studiu natočíme a budeme mít od některejch pokoj:) Pak jen doděláme klávesy a vrhneme se na novou tvorbu..nápadů je hafo jen to musíme nějak dát dohromady..to pude:)


Tak nakonec poslední z prvních...no věřili jsme si na víc


Velký den finále Šiba Music Chance začal! Zeptali jsme se sebe jak se těšíme...Já se těšim, protože to snad víc než minule zkopat nemůžu:) Martin Smrťák se těší jako vždy a jako vždy to dá..O Viktorovi nemám zprávy, ale podle všeho bych typ, že to dá! Hlavně Míchačka už má skoro ustálenou melodii zpěvu! MR ještě tak úplně neni:) A masta of tha padající palička (mimochodem ve zkusebne mu palicka spadne maximálně 1 za 10 let!:) zase chudák dře až do koncertu, tak doufám, že nepřijede unaven, ale nabuzen...jo neska řídim já...............aůůůůůůů


Máme nové stránky! huráá a novou doménu!!! enjoy!

Rumča se začíná za bicíma rozkynklávat!!! A jistě zanedlouho i hlavou pohodí. Viktor je nemocen a proto patřičně nasrán. Martin Smrťák kempoval ze soboty na neděli někde na Srbsku u Karlštejna. A kdybych to tak jak dneska hrál na koncíku:))) Tuto neděli paráda..


Dneska ve středu po 2 zkouškách se strašnym zvukem (já měl kombo v ... a Martin měl otevřenou bednu vzadu) sme konečně zahráli na pěknej zvuk. Hrozný je, že jak je to poměrně středovej zvuk kytary (ano, tohle kombo ma i poťák na středy), tak je slyšet jak strašně nečistě hraju..blééééé...No, ale aspoň to vim a mám co pilovat. Martin zaklopil bednu kobma a má to parádní zvuk, vyloženě od podlahy. Roman stvořil perfektní dynamickej přechom do Mantry a Viktor je v Podluží a maká:)


Můj původní odhad se nemýlil...tohle píšu asi 3 týdny po tom co jsem tuhle sekci založil:) Čili co se stalo mezitím? Martin Smrťák je na horách, hezky si lyžuje, ale v neděli budeme mít asi zkoušku. Ve čtvrtek došel plyn, tak sem chvilku mrznul ve zkušebně a čekal na motorizovaného Rumču, ale ten by nakonec dorazil až když bych byl zmrzlej, tak sem to zapích a zkouška nebyla. Jo Vitas je v Podlůží a podle jeho slov "konečně zase maká":)