RSS ikona  CZ EN   Mapa webu     earthbound@centrum.cz

Pravděpodobný vznik

Jistá kapela vznikla přibližně kolem roku..no?..tak já si typnu..1999. Z původně funk-cokliv projektu se nakonec vyklubal základ Earthbound. Tento zlom nastal, když onu "jistou kapelu" vyhodili z původní zkušebny v suterénu mateřské školky a tím došlo de facto k jejímu rozpadu. Důvodem pro tento razantní krok bylo nacvičování metalové verze známé africké písničky: "No Woman, No Cry"...jejiž smysl jsem pochopil až na dalekých cestách:)).., které nelibě nesla paní ředitelka oné školky a nemilosrdně nás vykázala...i tak vydržela dlouho..statečná žena!

Roman se tedy začíná pořádně učit na bicí, Viktor se drží zpěvu a =T= se po experimentu s basou vrací ke kytaře. Následuje období zkoušek a zoufalé hledání basáka. Nakonec máme štěstí a na veletrhu Muzika (rok neznámý - ale na Výstavišti u stánku s Ibanezama) získáváme Martina, kterej na základě zárodku Freakshow, který slyšel zahraný do sluchátek na testovací kytaře, rozpoznává obrovský potenciál, který se pod nánosem lenosti skrývá a stává se členem kapely. To se stává v roce 2000.

Další léta (nebo prostě někdy se to stalo) následuje občas pilné, občas moc ne, cvičení a tvoření. Roman je částečně na vojně, jde to pomalu, ale jistě.

Na jaře 2003 =T= odjíždí mimo. Vrací se až v březnu 2005. Roman mezitím prací na dalších svých projektech zjistěl za bicí soupravou. Martinovi vyřašil první vous a společně pak vytvořili celou řadu riffů a základních konceptů písníček, aby pak =T= mohl přidat kytarové party (MR, Míchačka). Taky se vracíme k našim starým a oblíbeným věcem a upravujeme je do konečné podoby. Vzniká konečně zpěv do Freakshow, kterej když pak slyšíme (konečně!) ve studiu, se nám zdá geniální. Přestože Vitor nikdy nevěděl jak to zazpívat a tvrdil, že se na hudební podklad týhle písničky zpívat nedá, vzníklá finální podoba se nám natolik líbí, že o Freakshow tvrdíme, že je to hit (ono taky aby nebyl když je to jediná pořádně nahraná písnička:). Tak vzniká Earthbound's Law (we do not pretend we understand EB's Law we merely enforce it:) praxí ověřené pravidlo, že pokud k něčemu nejde udělat zpěv bude to hit (to znamená, že naše nový písničky co ještě nemaj zpěvy budou hity (všechny:).

Kvůli blížícímu se koncertu se zavádí pracovní název Earthbound, který se nakonec stává názvem oficiálním, protože všichni sou líní vymyslet něco lepšího. Odtud se píše nová éra. Éra Earthbound...